English איזור אישי | עגלת קניות אתר חשבי שכר

חיפוש מתקדם חפש
 >> אודות הלשכה דף הבית       
   
 
 
 
 
סיכום הנופשון באילת
 27-31.3.2016
 
למעלה מ-140 גמלאים [עם בנות זוגם] נפשו במלון "דן פנורמה "באילת ,בתנאים גסטרונומיים יוצאים מהכלל [לרבות בר בקיו על שפת הברכה] ועם פעילויות מגוונות המפורטות להלן.
 
 
 
פעילויות תרבות ובידור כללו:
מופע גלמור-מופע ריקודים,להטוטים [כמו החלפת בגדים בהרף עין] ומופע לייזר
מופעי זמר של אבי טולדנו ונורית גלרון
הרצאה [שנויה במחלוקת ] של חיים יבין
שירה בציבור נוסח קריוקי
סרט קולנוע אמריקאי בבימוי אדם מקיי המתאר את התפתחות משבר הסאבפריים [מכונת הכסף]
שיעור יוגה ע'י רותם [הכיתה לא יכלה להכיל את מספר המשתתפים הגדול]
 
 
 

בנוסף לכך התקיימו טיולים  באתרים הבאים:
שמורת  חי בר .
השמורה הוקמה ב1968 ע'י  אברהם יפה במטרה להקים גרעיני רבייה של בעלי חיים שנזכרו במקרא כבעלי חיים מדבריים ,ואחרי כן להחזירם לטבע. בקרנו בחלקי הפארק השונים
1. ראינו האכלה של עדרים-אוכלי עשב - בעיקר ראמים לבנים [חדי קרן], ערודים [אבי חמור הבית] דישונים [עם קרניים מסולסלות] ויענים
2. הצצנו בכלובים של הטורפים כגון: השועל ,הקרקל [חתול הבר], הנמר והצבוע
3.התבוננו בזוחלים ובבעלי חיים קטנים של המדבר לרבות כאלו שהיו בחדר חושך
 4.והתפעלנו מהנשרים.
וכל זאת בנוף מדברי המכוסה בעצים ממשפחת המימוסיים-מסוג שיטת הסוכך [או שיטה סוככנית] ושיטה סלילנית.
מול קטורה
בקרנו  בשדה הסולארי הגדול ביותר בישראל שחובר לרשת החשמל הארצית. היעד של החברה לאנרגיה מתחדשת הוא להפוך את אזור הערבה הדרומית לבלתי תלוי מבחינת צריכת האנרגיה ולנטול דלקים ופליטות פחמן.
פארק תמנע  [כ30 ק"מ מאילת]
הפארק הוקם ב1983 בבקעת תמנע ,אשר היא חלק מהשבר הסורי אפריקני שנוצר מפעילות טקטונית .
לאחר סרט ,ראינו כיצד הטבע שחק ע'י שיטפונות של מים ורוחות  עזות הנושאות גרגירי חול ["נייר הזכוכית של הטבע"] שכבות סלע של המצוק וגרם ליצירת- 1.קשתות [הבלייה פערה חורים עגולים גדולים בקיר אבן החול] 2. פטריה [הפטריה שראינו הייתה  בגובה 4 מ, קודם לכן   היא הייתה חלק משכבת סלע המצוק . שיטפונות מים ורוח עיצבו את צורתה] 3. עמודי שלמה [מי שיטפונות חדרו לסדקים באבן החול הרכה והרחיבו אותם].
כמו כן ראינו פירי כרייה [בעומק של לפחות 24 מ] אשר בפתחם הוצבה כננת ששימשה להרמת העפרות.
צפינו בשרידים של מחנות כורים  ובדגם של תנור להפקת נחושת. התנור היה עשוי אבן ומדופן בטין הוא חומם ע'י פחמי עץ ומפוחים שהשיגו טמפרטורה של 1200 מעלות צלסיוס.לתנור הוכנסו 50 ק"ג של עפרות נחושת כתושה,100 קג עפרות המכילות ברזל ומנגן ו150 ק'ג פחמים .לאחר כ5 שעות של הפעלה  הצטברה בתחתית, 1.5 ק'ג נחושת מותכת ו 25 ק'ג סיגים.
הנחושת הייתה המתכת הראשונה ששימשה לייצור כלי עבודה וכלי נשק.
המשכנו למקדש של אלת האהבה המצרית ופטרונית הכרייה חתחור אשר נהרס באמצע המאה ה12 לפנ'הס,ע'י המדיינים [לאחר נסיגת המצרים] אשר הקימו במקום אתר פולחן [עם שורה של מצבות] תוך שימוש משני בחלקים מהמקדש המצרי. סיימנו את הטיול בחאן המלך שלמה באכילת פיתות מהטבון עם חומוס או לבנה ,בשתיית תה מהביל ובמילוי בקבוקונים בחול צבעוני.

המצפה התת ימי
המצפה הוקם ב1975 בטבורה של שונית אלמוגים. התחלנו באושנריום – בצפייה בסרט תלת מימדי על הנעשה בקרקעית הים. [הקולנוע מצויד במושבים נעים] משם כל מטייל בחר את מסלולו לפי מפה שקיבל. אנחנו הלכנו לבריכת הכרישים שהיא ברכת ענק של 3 מליון ליטר מים עם זנים שונים של כרישים. ראינו את האכלת הכרישים.משם  המשכנו לשוניות ים סוף  - אקווריום מעגלי עם עשרות דגים נדירים ואלמוגים בצורות ובצבעים שונים. מראה נהדר. המשכנו לבריכת צבי הים וחתולי הים ומשם לאקווריום הדגים הנדירים - שם ראינו סוסוני ים,  תמנון,סרטנים ,לובסטרים ועוד. המשכנו למצפה התת ימי- הנמצא בעומק 6 ממתחת לפני הים. שם קיבלנו הוכחה נוספת לכך שאילת התברכה בשונית אלמוגים מדהימה .מהמצפה ניתן לראות את אורחות החיים של דיירי השונית. במקרה הביקור שלנו התקיים  בעונה של השרצה והמוני דגיגונים שטו במיים. סיימנו בבקתת האמזונס - שם ראינו טרנטלות, נחש אנקונדה, פירינאות ועוד- בקיצור חגיגה לאוהבי טבע.
 
 
הזמן החופשי נוצל במועדון הבריאות [שכלל- ברכה גדולה, ג'קוזי, סאונה וחדר כושר] , בטיולים בעיר ,לאורך חוף הים, בקניונים ,במזרקה המוזיקלית ועוד.
כל החברים השתתפו באופן פעיל בכל הפעילויות, עמדו בלוחות הזמנים ותרמו להצלחת הנופשון.

בקיצור- היה כיף.
(נרשם על ידי עזי איזביצקי)
 
 
 

לדף הבית
ניוזלטר
מועדון צעירים
מתמחי לשכה
מועדון גמלאיםהרשמה לאתר שלח לחבר גירסת הדפסה
הרשמה לאתר שלח לחבר גירסת הדפסה
 
  2005 - כל הזכויות שמורות ללשכת רואי חשבון תשס"ה ©
פרסום באתר צור קשר מפת אתר תנאי שימוש הוספה למועדפים

בניית אתרים פיתוח תוכנה לאינטרנט בניית אתר סייטנט בע"מ - בניית אתרים ופתרונות אינטרנט מתקדמים