המועדון הפיננסי

המועדון הפיננסי

המועדון הפיננסי משמש ביתם המקצועי של רואי החשבון בדרג הניהולי והבכיר, אשר מכהנים בתפקידי הניהול בתאגידים השונים כמנכ"לים, סמנכ"לי כספים, מנהלי כספים, גזברים וחשבים. במועדון חברים כ-5,500 רו"ח והוא מקיים פעילויות רבות בתחום הכלכלה והניהול שמטרתן לשרת אתכם חברי המועדון ולספק מענה מקצועי בתחום הכספים והניהול.

המועדון הוא חלק בלתי נפרד מהלשכה, וככזה יש לו מעמד מול גורמי הממשל השונים. המועדון מייצג את האוכלוסייה העסקית של חבריו, בפורומים בכירים, איגודים מקצועיים וגופים ממשלתיים ונותן מענה לסוגיות מקצועיות וקידום חקיקה כלכלית.

אין עוררין על כך שבעשורים האחרונים הפכו מקבלי ההחלטות הכלכליות לצומת מרכזית בכל ארגון. הם תפסו את מקומם ליד הגה החברה, ואתגרם הגדול הינו לנווט את החברה קדימה לצמיחה כלכלית. הבקרה על המשאב החשוב ביותר של הארגון – ההון, מצריכה טיפול בידי אנשי מקצוע אמינים ומנוסים ביותר.

המועדון מציע לכם הבכירים, פעילויות רבות בתחום הכלכלה והניהול אשר יספקו מענה מקצועי, בין היתר: בכנסים, מפגשים, השתלמויות מקצועיות, ימי עיון, נטוורקינג ועוד. אנו גם מקדמים שיח עם גורמים מקצועיים בתחומים הפיננסיים בו מתארחים בכירים מתחום הכלכלה העסקית והיזמות במשק הישראלי.

חברי לשכה בדרג הניהולי והבכיר מצורפים אוטומטית למועדון.

אם אינך רואה/ת חשבון ומעוניינ/ת להצטרף למועדון הפיננסי, ליצור קשר כאן.

אם הינך רו"ח ומעוניינ/ת להצטרף ללשכה ולמועדון הפיננסי יש לפנות להצטרפות ללשכה

* עלות ההצטרפות למי שאינו חבר לשכה: 920 ₪ בשנה. * ההצטרפות למועדון מותנית באישור הנהלת המועדון.

 

אלינה פרנקל רונן, רו"ח MBA

ממלאת מקום ומשנה לנשיאה,

ויו"ר פורום מנכ"לים, מנהלי כספים וחשבים

 

מפגשים חדשים בזום:

נעים מאוד – פנסיה תקציבית לבעלי שליטה והיבטי מס

יום ב' 19.4.2021 – לפרטים ולהרשמה לחצו כאן

חידושים ועדכונים בתחום המיסוי

יום ג' 20.4.2021 – לפרטים ולהרשמה לחצו כאן

מציפים ערך – הכל על הבורסה לני"ע בתל אביב – כיצד נפיק מידע חשוב ושמיש בקליק וללא עלות!

יום ג' 27.4.2021 – לפרטים ולהרשמה לחצו כאן

בריאות על בטוח!!!

יום ג' 25.5.2021 – לפרטים ולהרשמה לחצו כאן

 

המועדון הפיננסי שמח לסכם מפגש שנערך בהשתתפות מאות חברי לשכה בנושא: מסחר באינטרנט, Bitcoin ומטבעות וירטואליים ביום שני 25.1.21–  לחצו כאן

 

שאלון מחקרי בנושא השימוש בכלים של החשבונאות הניהולית והשפעתם על הביצועים העסקיים ורמת השרידות של עסקים קטנים ובינוניים.

משבר הקורונה הסב נזק רב לכל העסקים בכל הענפים, אך ללא ספק הסקטור שספג את עיקר הנזק הוא סקטור העסקים הקטנים והבינוניים. חשיבות מדידת הביצועים העסקיים ורמת השרידות של עסקים קטנים ובינוניים עולה לאור הנתונים שפורסמו על ידי הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה הקובעים כי 99.5% ממספר העסקים הכולל במגזר העסקי בישראל הם עסקים קטנים ובינוניים עד גודל של 100 שכירים לעסק, האחראים ל- 1.92 מיליון משרות ועל כ- 54% מהתוצר במגזר העסקי.

המחקר, שנבחן במספר מדינות ברחבי העולם אך טרם נבחן בישראל, עוסק בבחינת הקשר בין השימוש בארבע כלים מרכזיים של החשבונאות הניהולית (תמחיר, תקציב, קביעת מדדי ביצוע ותכנון אסטרטגי) לבין הביצועים העסקיים של עסקים קטנים ובינוניים, הבאים לידי ביטוי בנתונים פיננסים ותפעוליים. לצורך בחינת הקשר, נבחנים עסקים המעסיקים בין 5 ל- 99 עובדים שכירים ושמחזור הכנסותיהם השנתי מעל 300,000 ש"ח.

השאלון הינו אנונימי, אין כל דרך לדעת מי השיב על השאלון ולא יעשה שימוש בתשובותיך אלא לצורכי מחקר זה בלבד. במידה ובחרת להשתתף במחקר ולמלא את השאלון, אנא עשה/י זאת ברצינות מרבית וענה/י בתשובות כנות לאחר מחשבה. מענה על השאלון מיועד לבעל העסק או מנכ"ל או מנהל הכספים.

 מצ"ב קישור למילוי שאלון

החוקר: רו"ח דניאל יעקובזון, מרצה במחלקה לחשבונאות וסטודנט בתוכנית התזה המחקרית בהנחיית פרופסור דן אלנתן, דיקאן ביה"ס למנהל עסקים, המסלול האקדמי המכללה למנהל.

 

שר הכלכלה אימץ המלצות לשכת רואי חשבון לרבות פורום מנכ"לים, מנהלי כספים וחשבים – לקריאה לחצו כאן

פורום מנכ"לים, מנהלי כספים וחשבים של לשכת רואי חשבון בוועדת הכלכלה קורא לפעול בצעדים מקיפים על מנת לעזור למשק לצאת מהמשבר – לקריאה לחצו כאן

הוגש דוח הפורום המייעץ לשר הכלכלה לגיבוש בנושא תוכנית כלכלית להתמודדות עם השלכות משבר הקורונה במשק הישראלי – לקריאה לחצו כאן

רואי חשבון חברי לשכה בכלל וחברי פורום מנכ"לים, מנהלי כספים וחשבים של לשכת רואי חשבון בפרט, לקחו חלק משמעותי בגיבוש עיקרי הדו"ח

לכתבות שפורסמו באתרי גלובס, כלכליסט ומקום ראשון לחצו על התמונות:
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

קול קורא לקבלת הצעות כיצד לשקם את הכלכלה והעסקים (מועד אחרון להגשת הצעות – 30.4.2020) – לקריאה לחצו כאן

 פורום מנכ”לים, מנהלי כספים וחשבים של לשכת רואי חשבון קורא לרגולטורים – "התעוררו לפני שיהיה מאוחר מדי" – לקריאה לחצו כאן

שאלון מחקרי בנושא נטל  בירוקרטי וחסמי רגולציה בקרב עסקים קטנים ובינוניים – מכרזי רכש ממשלתיים – ערבויות וביטוחים בצל  משבר הקורונה.

סקטור העסקים הקטנים והבינוניים מעורר בשנים האחרונות עניין רב בקרב גורמי חקיקה ורגולציה שונים הן בארץ והן בעולם, וזאת בשל גודלו וחשיבותו מבחינת היקף העסקים הנכללים בו במשק, נחיצותו כמנוף צמיחה משמעותי לקידום הכלכלה, ובשל היותו ליבת היזמות העסקית ובעל תרומה מרכזית לכלכלה לתעסוקה ולתחרות.

בשנים האחרונות סקטור זה גם תופס מקום מרכזי בשיח הציבורי כלכלי חברתי, ובמיוחד  בימים אלו בצל משבר הקורונה הפוקד  את המשק  הישראלי והגלובאלי כאחד.

המחקר עוסק בסוגיית חסמי הרכש הממשלתיים, ובוחן את הנטל הרגולטורי והעומס הבירוקרטי בכל הנודע לדרישות לערבויות וביטוחים במכרזי רכש ממשלתיים והשפעתם על יכולתו של סקטור העסקים הקטנים והבינוניים להתמודד במכרזים אלה.

השאלון הנו אנונימי ולא יעשה שימוש בתשובותיך אלא לצורכי מחקר בלבד. במידה ובחרת להשתתף במחקר ולמלא את השאלון, אנא עשה/י זאת ברצינות מרבית וענה/י בתשובות כנות לאחר מחשבה.

 מצ"ב קישור למילוי שאלון

 

החוקר: רו”ח ועו”ד רביע נסים, סטודנט בתוכנית התזה המחקרית בהנחיית פרופסור אלנתן דן דיקאן ביה”ס למנהל עסקים, המסלול האקדמי המכללה למנהל

 

 

 
 
חברות וחברים יקרים,

 

ברוכים הבאים לפינת ההמלצות לחברי המועדון הפיננסי של לשכת רואי חשבון בישראל.

בפינה הזו נעסוק בהתמודדות המגזר העסקי עם המצב הכלכלי, הכוונה והצעות לפתרון על רקע המשך התפשטות נגיף הקורונה בישראל ובעולם, והשפעותיו הצפויות על הצמיחה הכלכלית.

חלק ממטרות המועדון הפיננסי הן להוות את הבית המקצועי של רואות ורואי החשבון חברי הדרג הכלכלי והניהולי בחברות, ולהקנות מקום מפגש וידע.

המשק הישראלי בכללותו מתמודד עם אתגרים קיומיים, השונים מכל מה שהכרנו עד כה והמשפיעים על כל אחת ואחד מאתנו בכל המישורים.

אי הוודאות סובבת אותנו בכל – החל ממצבנו הבריאותי ובריאות עובדינו, המשך בפעילות העסקית המוגבלת לאור הנחיות משרד הבריאות, וכלה בשאלה הגדולה – עד מתי?

בשל כך פנינו לשותפינו בפעילות המועדון הפיננסי, על מנת לקבל מהם טיפים והמלצות להתמודדות המגזר העסקי עם המשבר הכלכלי בעקבות מגיפת הקורונה.

העצות והטיפים מוכוונים לשאלות שמעסיקות את חברי המועדון הפיננסי בתפקידיהם כמנכ"לים, מנהלי כספים וחשבים במקומות שונים במשק.

 
הזדמנויות עסקיות ויזמות בעתות משבר – איך להפוך את הלימון ללימונדה?

 

  • כיצד נהפוך איום על הארגון להזדמנות עסקית?
מאת רו"ח אלינה פרנקל רונן, ממלאת מקום ומשנה לנשיאת לשכת רואי חשבון ויו"ר פורום מנכ"לים, מנהלי כספים וחשבים של לשכת רואי החשבון.
המצב הכלכלי בעקבות מגפת הקורונה מהווה איום על כל ארגון המתנהל במשק הישראלי – על מנת לשרוד את התקופה הקשה, עליו להיערך לתנאי השוק החדשים, אך בעצם מצב זה מהווה גם הזדמנות עסקית עבור כל מנהל בחברה לשפר תהליכים בתוך הארגון.

 

לקריאת המאמר לחצו כאן

  • סרטון כגודל המשבר – גודל ההזדמנות העסקית

מאת ד"ר אסתר לוצאטו, עורכת פטנטים ושותפה-מנהלת בקבוצת לוצאטו

כיצד חברות יכולות להנות מההזדמנויות החדשות שהמשבר יוצר, בעזרת חשיבה מחדש והתאמת המוצרים והשירותים הקיימים לצרכי השוק החדשים.קבוצת לוצאטו התגייסה לעזרה בפתרון אתגרי הקורונה, ולה מסלולי הטבה חדשים לחברות המתאימות.

לצפייה לחצו כאן

  • מיסוי חברות ארנק – שימרו על הכסף ליום סגריר

מאת רו"ח ועו"ד ליאור פיק.

רשות המיסים יכולה לחייב לחלק חלק מהרווחים כדיבידנד, ההמלצה לא לחלק כעת דיבידנדים.

 

לקריאת המאמר לחצו כאן

 
השקעות
  • מה קורה בשווקים הפיננסיים?
סרטון מאת רו"ח אמיר אייל, יו"ר קבוצת אינפיניטי.

 

מה קורה לכסף שלנו עכשיו? מה קורה להשקעות ? האם זה זמן לקנות מניות? האם עכשיו להיכנס להשקיע בבורסה? האם המחירים עוד ירדו?

לצפייה בסרטון לחצו כאן

 

התקשרויות חוזיות

  • הבהרות הממונה על התחרות

מאת עו"ד מרב ארד סלומון ועו"ד ירון זיגלר ממחלקת דיני תחרות ,משרד יעקב סלומון ליפשיץ.

אופן שיתוף פעולה  בין גופים בראי המשבר? מה קורה לעסקים שהקורונה תפסה בדיוק בהליך של מיזוג? דחיית המועד האחרון להעברת דיווח שנתי לרשות התחרות לפי חוק המזון , תחולת הנורמות המחייבות מכוח חוק התחרות הכלכלית גם בתקופת המשבר

לקריאה לחצו כאן

 
סוגיות דיני עבודה ופנסיה בתקופת הקורונה
  • שאלות ותשובות ביחס לדיני עבודה בימי קורונה

מאת עו"ד דגנית לפידור-זינגר, שותפה מנהלת במשרד לפידור.

משבר הקורונה יצר מצב ייחודי שטרם ידענו בתחום דיני העבודה, ועולם העבודה לאור המצב וההנחיות הבריאותיות המתעדכנות מעת לעת. ועלינו להכיר אותו ולפעול על פיו.

לקריאה לחצו כאן

 

ביטוח לאומי – לשכירים

  • תקנות החירום בהיבט הביטוח הלאומי: הטבות למובטלים, כולל בגיל 67 ומעלה

מאת רו"ח אורנה צח-גלרט, חברת נשיאות, יו"ר ועדת הקשר עם המוסד לביטוח לאומי

המאמר מתמקד בהיבטים הקשורים לתקנות החירום בהקשר הביטוח הלאומי לאור המשבר הכלכלי הנובע מנגיף הקורונה ומבוסס על המידע הידוע לכותבת ביום כתיבתו.

לקריאת המאמר לחצו כאן

עבודה מול הבנקים

  • התנהלות לקוחות עסקיים מול המערכת הבנקאית

מאת עו"ד רועי סלוקי ועו"ד עידו קוסובר, משרד סלוקי קוסובר ושות'

ההתנהלות מול המערכת הבנקאית מהווה אלמנט מרכזי בהתמודדות החדשה של המגזר העסקי בכללותו. ניתן לצפות כי המערכת הבנקאית תבוא לקראת לקוחותיה ותחזקם על מנת שיוכלו לעמוד בעתיד בכל התחייבויותיהם כלפיה.

לקריאה לחצו כאן

 אתם מוזמנים להעלות נושאים והצעות בהם תרצו לקבל טיפים למנהלת המועדון הפיננסי ברכה יאסי בדוא”ל: bracha@fc-icpas.org  

 

לשאלות ולהרשמה ניתן לפנות למנהלת המועדון הפיננסי ברכה יאסי בנייד: 050-4570800 או בדוא"ל: bracha@fc-icpas.org 

או להדס בטלפון 03-511-6636 לשלוח או בדוא"ל:  hadas@icpas.vivir.pw

 

לנרשמים דרך דוא"ל – ניתן לציין שם מלא ומספר תעודת זהות  ו/או מספר חבר לשכה.

 התחברו לדף הפייסבוק של המועדון  – תנו לנו לייק ותהיו מעודכנים